21 października 2021

Wymazać z pamięci - Joanna Zając 


Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Data wydania: 19 kwiecień 2021
ISBN: 978-83-66600-40-9
Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Stron: 302
Wydanie I

         Joanna Zając urodzona 9 września 1983 roku. Matka trzech chłopców. Mieszka w małej miejscowości w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Pracuje w branży finansowej. Na rynku zaistniała w 2019 roku książką "Inną drogą". 


            "Wymazać z pamięci" trafiła do mnie dzięki Book Tour organizowany przez Czytam dla przyjemności. Skusiła mnie okładka i tytuł tej książki. 

            Tytułowa książka opowiada nam losy młodej Julki, którą poznajemy na etapie szukania szczęścia i samej siebie. Jest to 20-letnia dziewczyna, która studiuje i pracuje w Łodzi. W wieku 18 lat Julka wyprowadziła się z rodzinnego domu i poszła na swój rachunek. Jest młoda, ale w swoim życiu nie jedno przeszła, i pomimo tego, że chce wymazać przeszłość, ta powraca do niej. O czym dziewczyna chciała zapomnieć? I jak to wpłynęło na jej życie?

            Autorka w ciekawy sposób pokazuje jak traumatyczne wydarzenia z przeszłości wpływają na całe nasze życie. Pani Joanna chce pokazać, że to co nas spotyka na co dzień, czy złe czy dobre, a zwłaszcza złe, kształtuje nas. I tak właśnie wydarzenia, które miały miejsce w życiu Julki w przeszłości ukształtowały ją. Stworzyły dziewczynę, która boi się tak naprawdę żyć i kochać. Lecz możemy zobaczyć też jak inne wydarzenia i osoby wpływają na dziewczynę i jak to ją zmienia. Książka wciąga i jest emocjonująca. Chociaż momentami przewidująca, ale to w niczym jej nie ujmuje. Jednocześnie sama autorka buduje napięcie do ostatniej chwili. Ja osobiście bardzo polubiłam Julkę, jak i innych bohaterów. Samą książkę czytało się przyjemnie i szybko, a temat  w niej poruszony jest ciężki. Okładka i tytuł idealnie współgrają z treścią. Polecam warto przeczytać,  nie pożałujecie. 

Brak komentarzy: