11 czerwca 2020

Powódź


"Powódź"

Paweł FleszarWydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Data wydania: 24 października 2019
ISBN: 978-83-7729-503-8
Kategoria: kryminał, sensacja, thriller
Stron: 212
Wydanie I

       Paweł Fleszar urodzony 20 maja 1973 roku.  Dziennikarz od 1997 roku. Absolwent studiów politologicznych, dziennikarskich i medioznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tytułowa książka jest to druga jego powieść, chociaż pierwsza wydana. 


          "Powódź" trafiła do mnie dzięki przypadkowi. Tytuł książki intrygujący, a zapytanie na okładce jeszcze bardziej zachęcało do sięgnięcia po tę pozycję.
           Książka opowiada historię Krisa, który przybył do Krakowa, żeby rozwikłać zagadkę samobójstwa swojego przyjaciela z dzieciństwa Kuby. Podążając wraz z głównym bohaterem po śladach, które pozostawił Jakub, sami możemy się wplątać w niebezpieczną i śmiertelną rozgrywkę. Jak możemy się dowiedzieć Kuba wpadł na trop handlarzy żywym towarem, a dokładniej kobiet. Czy przez to Kuba popełnił samobójstwo? Czy może do śmierci przyjaciela Krisa przyczyniły się osoby trzecie? Co spotka naszego bohatera? Czy wyjdzie z tego cało?
          "Powódź" jak dla mnie jest ciekawie przedstawiona łączy w sobie kunszt pisarski autora, ale też poprzeplatana jest artykułami prasowymi i internetowymi. Ten pomysł mi się spodobał, fajnie to wyglądało. Momentami nie wiedziałam do czego mają służyć te urywki, lecz z całością książki, tworzy to idealne połączenie i wytłuszczenie najważniejszych problemów. Autor w swojej książce porusza wiele zagadnień, które poruszają świat. Jednym z takich punktów poruszonych przez Pana Pawła jest powódź Krakowa i błędy jakie zostały wówczas popełnione. Większymi problemami jest handel żywym towarem lub co jeszcze gorsze filmy snuff, czyli filmy gwałtów i morderstw nakręcane i sprzedawane na czarnym rynku. Autor w książce łączy śledztwo kryminalne prowadzone przez Krisa z tłem zbliżającej się katastrofy, którą jest powódź. Tytuł jak i okładka idealnie pasują do tego dzieła. Może sama książka nie jest jakoś strasznie porywająca, chociaż przyjemnie się ją czytało i się nie nudziłam. Po prostu chce się ją przeczytać do końca. Jak lubisz książki z wątkami zaczerpniętymi z życia, kryminały to warto żebyś sięgnął po tą pozycję. Polecam.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza