02 marca 2022

Krok do miłości - Sylwia Kubik

 

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 05 lipca 2021
ISBN: 978-83-8135-105-8
Cykl: Cykl żuławski
Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Stron: 416
Wydanie I
Tom I

      Sylwia Kubik od urodzenia mieszka na wsi na Powiślu. Kocha miejscowe zabytki i krajobrazy. Jest polonistką. Żona Wojciecha oraz matka Anielki i Gabrysi. 


           Tytułowa powieść trafiła do mnie dzięki udziałowi w Book Tour organizowanym przez dziewczyny z bloga Czytam dla przyjemności. Zgłosiłam się z ogromną przyjemnością, ponieważ spodobały mi się dwie wcześniejsze książki tej autorki, które już czytałam. 

            Główna akcja książki dzieje się w malowniczej wiosce Krasnystaw na Żuławach. Jej bohaterami są Ewa i Kamil. Ona ze złamanym sercem, ranami na duszy i ciele, a jakby tego było mało- problemami finansowymi. On mężczyzna z bogatego domu, który chce zmienić swoje życie. Oboje dzieli wszystko, ale połączy Krasnystaw. On tam zakłada restauracje, ona znajdzie u niego pracę. Ewa znajdzie też ukojenie w domu babi. Czy miejscowość żuławska zmieni ich życie? Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne? Co się jeszcze wydarzy?

Tak jak poprzednio, tak i teraz nie zawiodłam się na książce Pani Sylwii Kubik. Opowieść wciąga już od pierwszych stron. I ciężko jest się od niej oderwać. Bardzo polubiłam Ewę, chociaż  momentami było mi ją trudno zrozumieć, ale wiadomo każdy z nas jest inny. Książka pomaga inaczej spojrzeć na świat. I co mi się jeszcze podoba, to historia w tle, którą możemy poznać dzięki babci Kamila Matyldzie. Okładka i tytuł idealnie pasują do treści. Pozostaje mi jedynie gorąco polecić to dzieło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz