02 marca 2021

Czempion Semaela - Paweł Kopijer


Wydawnictwo: Panko
Data wydania: 27 sierpnia 2020
ISBN: 978-83-954658-2-6
Cykl: Trylogia Mitrys
Kategoria: fantastyka
Stron: 228
Tom II
Wydanie I


        Paweł Kopijer urodzony w 1970 w Warszawie. Absolwent studiów MBA w Wyższej Szkole Zarządzania. Przed tą serią  pisał artykuły, lecz o innej tematyce.

            Książka trafiła do mnie dzięki udziałowi w Book Tour organizowanego przez Czytam dla przyjemności.
            "Czempion Semaela" jest to kontynuacja losów bohaterów, których mogliśmy poznać w tomie pierwszym "Mrok we krwi", którą miałam przyjemność czytać w maju tamtego roku. Ta część skupia się zwłaszcza na losach Norana i Winey. Ten pierwszy wędruje do Kronogrodu żeby zmierzyć się z doradcą jednego z panujących władców,  a jednocześnie czarnym magiem. Po drodze chłopak musi zmierzyć się z licznymi niebezpieczeństwami i przy okazji poznaje część swojej historii. Za to Winea wędruje po starym kontynencie Amadal. Podczas tej wędrówki na światło dzienne wychodzą tajemnice, które całkiem zmieniają cel jej misji. Co spotka Winee i Norana? Czy uda im się wykonać powierzone im zadania? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?
            Książka wciąga i trzyma w napięciu już od pierwszych stron. Czytelnik tak na prawdę nie wie co się wydarzy dalej. Ja trzymałam kciuki i nie mogłam za razem doczekać się kolejnych stron. Żałuję, że to już koniec i trzeba czekać na dalszą część opowieści. "Czempion Semaela" jest napisana prostym językiem, nie ma jakichś zawiłych sformułowań. Wiadomo są słowa specyficzne- "inne", ale to dodaje książce charakteru. Autor ma dar trzymania czytelnika w napięciu. Okładka i tytuł fajnie współgrają z treścią opowieści. Polecam tę pozycję miłośnikom fantastyki. 
            

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza